Dövme her yere yapılmaz! Uzmanlar tehlikeli bölgeler konusunda uyarıyor

1- Dirsekler

Uzmanlar dirseklerinize dövme yaptırmanızı önermiyor çünkü bu bölgede dövme mürekkebinin kalması zor. Üstelik deri çok kalın ve çok fazla darbeye ihtiyaç duyuyor, bu da dövme sanatçısının iğneyle orada daha fazla zaman harcaması gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca dirseklerinizi nemlendirmezseniz dövmenizin çok çabuk solma ihtimali de var.

2- Koltukaltı

Koltuk altı dövme yaptırırken en acı veren yerlerden biridir . Ağrı çok şiddetli olabilir ve süreç muhtemelen sizin için dayanılmaz olacaktır. Uzmanlar bu bölgeye dövme yapılmasını kesinlikle önermiyor.

3- Dizlerin arkası

Dizlerinizin arkasındaki bölge çok hassastır ve birçok sinir ucu buradan geçer. Dövme yapılırken her vuruş ve çarpma olduğunda (bu, dövme sanatçısının iğne işini tanımlayan terminolojisidir), kendinizi son derece rahatsız hissedebilirsiniz ve canınız çok acıyabilir.

4- Eller ve parmaklar

Evet dövme yaptırmak için popüler yerler bunlar ama uzmanlar öncelikle el ve parmaklara dövme yaptırmanın tavsiye edilmediğini çünkü burası açık bir alan ve güneşe maruz kalmanın dövmenizi çok etkileyeceğini, dolayısıyla dövme yaptırabileceğinizi söylüyor. hızla solar. Uzmanlar parmak kenarlarındaki dövmelerin de çok hızlı solabildiğini söylüyor.

5- Göğüs kafesi

Göğüs kafesinize dövme yapmanın acısı son derece yüksek. Koltuk altlarınızdan sonra ikinci sırada yer alıyor. Özellikle sutyen kullanan kadınlar için göğüs kafesine yapılan dövme çok sıkıntı çıkarabilir. Cilt sürekli tahriş olur ve deri enfeksiyon kapabilir.

6- Yüz

Dövme sanatçıları yüz yapılan dövmenin sadece 2-3 yıl garantili olduğunu söylüyor. Ayrıca vücudunuzun bu bölgesine yaptırmaya karar verirseniz her gün güneş koruyucu kullanmayı unutmamanız gerekiyor.

7- Ayak bilekleri ve kaval kemiği

Ayak bileği ve kaval kemiği bölgeleri ayakkabı ve çoraplarla kolaylıkla tahriş olabilir. Aşınma nedeniyle dövme parlak renklerini çok çabuk kaybedebilir. Ayrıca göğüs kafesi üzerine yapılan dövmenin yarattığı ağrı ile hemen hemen aynı seviyededir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x