Selvi: Özgür Özel’in üzerine Ekrem İmamoğlu gölgesi düştü; toplumda heyecan uyandırmadı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in genel başkanlığa aday olduğunu açıklamasına ilişkin olarak, “Şimdiden iki önemli handikapı oluştu” dedi. 

Selvi, yazısında, Özel’in adaylığını ilan ettiği konuşması hakkında şu yorumu yaptı:

“1- “Emanetçi değilim” demesine rağmen, Özgür Özel daha kürsüde konuşurken Ekrem İmamoğlu destek tweeti attı. Bu, ‘Özgür Özel benim adayım’ olarak yorumlandı. Böylece istemeye istemeye de olsa Özgür Özel’in üzerine Ekrem İmamoğlu gölgesi düştü.

2- Ecevit, İsmet Paşa’ya karşı aday olurken Genel Sekreterlik’ten istifa etmişti. Deniz Baykal, Erdal İnönü’ye karşı yarışa girerken SHP Genel Sekreterliği’nden ayrılmıştı. Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na karşı aday olurken CHP Grup Başkanvekilliği’ni bırakmıştı. Özgür Özel bunları yapmayarak, CHP geleneğine ters düştü.

Peki Özgür Özel, toplumda ve CHP tabanında bir heyecan uyandırdı mı? Uyandırmadı. Ne CHP’liler, ‘Özgür Özel gelsin partiyi kurtarsın’ diyor ne de Türk halkı ona yeni umudumuz gözüyle bakıyor.” 

TIKLAYIN – Özgür Özel: Hesap vermek, bedel ödemek, özeleştiri yapmak sandıkla olur, yenilenmek zorundayız

TIKLAYIN – CHP’de çok adaylı yarış: Özgür Özel’in genel başkanlığa adaylığını açıkladığı basın toplantısının şifreleri

TIKLAYIN – Özgür Özel, ağır eleştiriler ve “demokratik tüzük” vaadiyle yola çıktı

TIKLAYIN – Özgür Özel, CHP Genel Başkanı adayı olduğunu açıkladı: Parti içi iktidar için değil, CHP’yi iktidar yapmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x