Sapık Komisere İndirim!

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde, bir zincir markette kadınların etek altını fotoğrafladığı iddiasıyla 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan komiser S.E.’ye cezasında indirim uygulanarak 6 yıl 3 ay hapis ve 16 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.

İstanbul Kağıthane’de bulunan bir zincir markette kadınların etek altı görüntülerini çektiği gerekçesiyle 17 yıla kadar hapsi istenen, tutuksuz sanık polis memuru S.E.’nin yargılandığı davanın 9’uncu duruşması yapıldı. İstanbul 54. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık S.E. katılmazken avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

İNDİRİM YAPILDI

Mahkeme, sanık S.E.’ye “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” suçundan 3 yıl hapis cezası verdi. Cezada indirim uygulayan mahkeme sanığın 2 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Sanığın etek altı görüntülerini çektiği C.G. ile anlaştığı gerekçesiyle ceza verilmesine yer olmadığına hükmeden mahkeme, diğer müşteki G.E.’ye yönelik “cinsel taciz”’ suçundan 6 ay hapis cezasında indirim uygulayarak 5 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, sanığa, “çocukların kullanıldığı müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanıma sunma” suçunda karşılık verdiği 4 yıl hapis cezasında da indirim yaparak 3 yıl 4 ay hapis ve 16 bin 660 lira adli para cezasına hükmetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x