MHP’li Adan: Tribünleri siyasi planlarına alet etmeye çalışan kirli zihinler devreye girmiştir

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, tribünleri, siyasi planlarına alet etmeye çalışan kirli zihinlerin devreye girdiğini belirterek, “Genel başkanımızın kaygısının ne kadar yerinde olduğu Bursa’da oynanan maçta ortaya çıkmıştır. Bölücü örgüt sempatizanları üzerinden Bursaspor’u tahrik etmeye kalkanlar, hak edilen cevabı almışlardır” dedi.

Adan, Karagümrük Spor Kulübü’nün, Fatih’te bulunan tesislerini ziyaret etti. Fatih Karagümrük Spor Kulübü Futbol Akademisi Direktörü Savaş Çam, Adan’ı tesis girişinde karşıladı. Adan, ziyareti sırasında basın toplantısı düzenledi.

“Ortada sinsi bir kışkırtma, alçak bir provokasyon vardır”

Sözlerine şehitler Piyade Sözleşmeli Er Adem Avunan ve Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu ile Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşları anarak başlayan Adan, şunları söyledi:

“Karagümrük, Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının yüreğinde ayrı bir yere sahiptir. Şüphesiz bunu en veciz ifadesiyle ortaya koyan da liderimiz Sayın Devlet Bahçeli olmuştur. 2015’te kurduğu cümle hafızalardadır. ‘İstanbul’un bütün semtlerini iyi bilirim, Karagümrük’e de sevdalıyım’ sözü bizim sevdamızın yeni olmadığının ispatıdır. Karagümrük gibi güzel örneklerin varlığına rağmen, Türk futbolunda son günlerde şahit olduğumuz görüntüler bizi derinden yaralamaktadır. Yeşil sahaları karartan çirkin tablolar ortaya konmaktadır. Tribünleri, siyasi planlarına alet etmeye çalışan kirli zihinler devreye girmiştir. Ülkemiz çok acı bir felaketin etkilerini atlatmaya çalışırken birtakım fırsatçılar meydana çıkmış, taraftarları kışkırtmaya başlamışlardır. Bir yandan algı operasyonuyla devleti aciz göstermek isteyenler diğer yandan istifa çığırtkanlığı yapmaktadır. Bazı kulüp yöneticileri meseleyi yeterince ciddiye almamaktadır. Futbol Federasyonu müdahalede atıl kalmaktadır. Ortada sinsi bir kışkırtma, alçak bir provokasyon vardır. Önü alınmadığı takdirde çok daha tehlikeli bazı hadiseleri tetikleme ihtimali verilmiştir.” 

“Bölücü örgüt sempatizanları üzerinden Bursaspor’u tahrik etmeye kalkanlar, hak edilen cevabı almışlardır”

“Bu hususta gerekli uyarıları yapan liderimiz, tribünlerde siyasi kaos üretme heveslerini deşifre etmiştir” ifadesini kullanan Adan, “Bu iş sanıldığı gibi bir avuç fanatik ve holigan grubun harcı değildir. Yangına körükle gidenler ateşe benzin dökenler perde arkasında gizlenmektedir. Amaç çatışma ortamını yaratmak, kargaşa senaryolarını hayata geçirmektir. Nitekim sayın genel başkanımızın bu kaygısının ne kadar yerinde olduğu Bursa’da oynanan maçta ortaya çıkmıştır. Bölücü örgüt sempatizanları üzerinden Bursaspor’u tahrik etmeye kalkanlar, hak edilen cevabı almışlardır. Kürt vatandaşlarımız bizim öz ve öz kardeşlerimizdir. Fakat terörizmin borazanlığı yapanlar, sporcu kabul edilmemelidir. Bebek katilinin fotoğrafını dalgalandıranlar, gol sevincinde ona selam yollayanlar, misafir takımlara saldırıp tehdit edenler, eli kanlı eşkıyayla aynı muameleyi görmelidir. Elbette, Türk milletinin irfanı derin, ufku geniştir. Bu sebeple de tribünlere çekilen operasyon amacına ulaşmayacaktır. Fakat sergilenen görüntüler politika adına da spor adına da utanç vericidir” diye konuştu.

“Suskunluğa gömülenler, en az istifa çığlığı atanlar kadar sorumludur”

dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir