iPhone 15 Pro ve Pro Max’larde garip bir sorun daha: BMW arabalar, yeni iPhone’ları bozuyor

iPhone 15’in aşırı ısınma sorunu çözüm beklerken, sosyal medya platformlarındaki paylaşımlarda bir sorun daha ortaya çıkmaya başladı. MacRumors tarafından bildirildiği üzere, birçok kullanıcı, yeni iPhone 15’lerini BMW arabalarındaki kablosuz şarj pediyle şarj ettikten sonra cihazlarındaki NFC çipinin çalışmayı bıraktığını bildirdi.

iPhone’lardaki NFC (Yakın Alan İletişimi) çipi, Apple Pay ve dijital otomobil anahtarları gibi çeşitli özelliklerin kullanılabilmesini sağlıyor. Bildirilene göre, henüz kesin nedeni belirlenemeyen sorundan etkilenen cihazların Cüzdan (Wallet) uygulamasında “Apple Pay Kurulamadı” hata mesajı görünüyor.

MacRumors, sorunla ilgili şikayetlerin çoğunluğunun iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max sahiplerinden geldiğini belirtiyor. Ancak normal iPhone 15 ve 15 Plus’ın da bu sorunu yaşama ihtimali var. Hangi BMW modellerinin sorundan etkilendiği ise bilinmiyor.

Bazı kullanıcılar cihazlarını yenilemeyi başarmış olsa da, değiştirilen cihazda da sorunun yeniden ortaya çıkma ihtimali bulunuyor. Kullanıcıların bildirdiğine göre, etkilenen cihazlar değişen sürelerde kurtarma moduna girebiliyor ve Apple Cash, Apple Card, dijital anahtar gibi hizmetlerin kullanılmasını engelleyebiliyor.

Macrumors forumlarındaki bir kullanıcı “Yenisini aldım. Aynı şey tekrar oldu ve telefon, rastgele bir şekilde her biri 90 dakikadan fazla süren geri yükleme moduna geçmeye devam etti. 15 Pro’yu bugün iade ettim ve aynı kablosuz şarj cihazları, otomobiller ve benzeri telefon kılıfıyla kullanılmasına rağmen hiçbir sorunu olmayan 14 Pro’ma geri döndüm” diye yazdı.

Apple, iPhone 15 serisini geçtiğimiz ay piyasaya sürdü ve cihazlar, piyasaya sunuldukları andan beri çeşitli sebeplerle haberlerde yer alıyor. iPhone 15 Pro’nun titanyum alaşımlı çerçevesindeki renk değişikliğinin ardından Apple’ın gelecekte bir yazılım güncellemesinde çözeceğini söylediği aşırı ısınma sorunuyla ilgili raporlar da dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x