Bu 8 GameFi Coin İçin ‘Patlamaya Hazır’ Denildi!

Uzmanlara göre 2023, GameFi’nin gerçekten yükselmeye başladığı yıl olabilir. Geleneksel oyun endüstrisi sonsuza dek değişmeye mahkum göründüğünden, giderek daha fazla heyecan verici GameFi coin projesi alana katılıyor. En iyi GameFi coin projeleri, çeşitli türlerdeki oyunculara entegre finansal ödüller sunuyor. Kripto uzmanı Alice Davies, uzun vadede Blockchain oyunlarına yatırım yapmak isteyen herkes için sektörün sunduğu en iyi 8 projeyi seçti.

Uzun vadeli potansiyeli olan GameFi coin projeleri

STEPN (GMT): 10X kazanç potansiyeli

GMT henüz bir yaşında, ancak şimdiden Web3’te önemli bir yer edindi. STEPN platformu, kripto alanındaki en iyi GameFi coin projelerinden biri haline gelmesine yol açabilecek popüler Blockchain oyun mekaniğinin benzersiz ve yenilikçi bir modifikasyonu. 2022 kripto kışında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4 dolara ulaşan STEPN’in değeri şimdi sadece 0,40 dolar. Uzmanlar, önceki yüksek seviyesini geri kazandığı ve önümüzdeki yıllarda fiyat keşfine girdiği için yeni token için 10 kattan fazla kazanç öngörüyor.

Illuvium (ILV): Kaybettiklerini geri alabilir

Illuvium, gelişmiş grafikleri ve geniş açık dünya haritası sayesinde Blockchain’de gerçek bir AAA oyunu olarak tanımlanıyor. Fantastik oyuncular, yeni deneyimlerle dolu devasa bir açık dünyanın keyfini çıkarırken, oyun öğeleri ve dijital para birimi ödülleri üzerinde oyuncu sahipliği yoluyla Blockchain’in faydalarını elde edebiliyorlar.

Son yıllarda çıkacak en iyi GameFi coin projelerinden biri olan Illuvium ekibinin kaydettiği ilerleme hızlı oldu. ILV tokeni, 2021 boğa piyasasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 2.000 dolara tırmandı ve şimdi kendisini 100 doların altında buluyor. Bu, 2023’teki en umut verici GameFi tokenlerinden biri için harika bir giriş noktası olabilir. Dolaşımdaki sadece 2,2 milyon ILV tokeni ile Web3’teki en kıt GameFi kriptolarından biri. Illuvium’a olan talep arttıkça yatırımcılar, oyun içi para birimi olan ILV’nin 1000 dolar sınırını aşmayı hedeflediği için önceki değerinin çoğunu geri alacağından emin olabilir.

ApeCoin (APE): Büyük potansiyele sahip

APE, Web3’teki en popüler yönetişim tokenlerinden biri. APE Vakfı’nın nasıl davranacağını belirleyen ApeCoin DAO’da tüm hak sahipleri oy hakkına sahip. Ekibin projenin arkasındaki önceki başarıları göz önüne alındığında, bu bir kripto para tokeni için güçlü bir kullanım durumu yaratıyor.

APE’nin, heyecanla beklenen bir GameFi coin projesi olan Otherside yayınlanmadan önce önemli ölçüde değer kazanması bekleniyor. APE Vakfı’nın yaptığı katkılar, sanal dünyaları keşfederken oyun içi varlıklar kazanma yeteneği sayesinde Blockchain oyun ekosistemi büyümeye hazır göründüğünden, geleneksel oyun endüstrisinde zaman içinde devrim yaratabilir. Şimdilik, APE 5 dolar. Token 2022’de piyasaya sürüldüğünden beri, 2022’de fiyat keşfine henüz tam olarak girmediği için gelecekteki getiriler için büyük bir potansiyele sahip.

Decentraland (MANA): Alınabilecek iyi GameFi coin

MANA, zaman içinde ek hizmetler içerecek şekilde genişleyebilen benzersiz teklifi nedeniyle en iyi GameFi coin projelerinden biri. Decentraland platformu, Las Vegas tarzı kumar ve play-to-earn saldırı kursları dahil olmak üzere birçok farklı GameFi projesine ve özel deneyime sahip. Tarayıcı tabanlı platform tamamen kullanıcıları tarafından yönlendirildiğinden, Decentraland’ın zaman içinde büyüme potansiyeli var. MANA’yı kullanarak herkes Decentraland’da arazi satın alabilir. Bu da MANA’ya doğuştan gelen bir fayda ve sürekli artan talebi deneyimleme yeteneği sağlıyor.

Şimdilik MANA, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90 düştükten sonra 0,60 dolar olarak fiyatlandırıldı. Önceki fiyat seviyesini geri kazanmaya çalışırken güçlü bir dirençle karşılaşıyor, ancak birçok uzman bunun zaman içinde yeni zirveler oluşturacağını öne sürüyor. Bu, onu şu anda satın alınabilecek en iyi GameFi kriptolarından biri yapıyor.

Axie Infinity (AXS): Harika bir giriş noktası sunuyor

Axie Infinity, 2021 boğa koşusu sırasında Web3’te en yaygın kullanılan GameFi platformu oldu. Günlük yaklaşık 2 milyon aktif kullanıcıyı çekmeye başladı. Bu da ne kadar bağımlılık yapıcı olduğu açısından en iyi GameFi coin projelerinden biri olduğunun bir kanıtı. Ancak AXS fiyatı, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, oyunu desteklemek için özel olarak oluşturulmuş benzersiz bir GameFi protokolü olan Ronin Bridge’in hacklenmesinden sonra son zamanlarda düştü. 600 milyon dolardan fazla kullanıcı fonu kaybolduğu için Web3 tarihindeki en büyük hack oldu. Bir zamanalar token başına 160 dolar değerinde olan AXS, şimdi sadece 10 dolar.

Axie Infinity ekibi, platform için güvenlik protokolünü zaten geliştirdi ve oyun, önemli bir oyuncu tabanını çekmeye devam ediyor. Birçok yatırımcı, AXS’nin zaman içinde toparlanacağını öne sürüyor. Bu da 10 dolar fiyat seviyesini uzun vadeli harika bir giriş noktası haline getiriyor.

Sandbox (SAND): Uzun vade için iyi bir fırsat

The Sandbox, oyunun temelinde kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe (UGC) öncelik vererek Web3’teki en iyi GameFi coin projelerinden biri haline geldi. SAND, şu anda piyasa değerine göre en değerli GameFi kripto parası ve oyun formunun popülerliğini ve benzersizliğini gösteriyor. Birçok kişi Sandbox’ı, bütünleşik mali faydalar dışında Minecraft’a benzer olarak tanımladı. Minecraft’ın küresel bir çekiciliği olduğundan, yatırımcılar Sandbox’ın zaman içinde benzer bir talep düzeyine sahip olacağından da emin olabilirler.

Şimdilik, SAND 0,70 dolar değerinde. En iyi GameFi tokenlerinden biri olarak, önümüzdeki yıllarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,50 doları geri kazanması bekleniyor. Sonuç olarak, 0,70 dolar fiyat seviyesi, uzun vadede müdahil olmak için mükemmel bir fırsat olabilir.

Yield Guild Games (YGG): İlginç bir yatırım fırsatı

YGG tokeni, 2021 boğa piyasasında 10 dolarla zirve yaptı ve o zamandan beri 0,30 dolara düştü. Bu büyük ölçüde, koleksiyonluk NFT’ler ve tüm GameFi kriptoları dahil olmak üzere pazarın çoğunu etkileyen yaygın bir kripto kışından kaynaklanıyor. Oyun içi varlıkların değeri DAO’yu ve yönetim tokenini etkilediğinden, Yield Guild Games’in fiyat düşüşü bunun doğrudan bir yan ürünü. DAO’nun hikayesi, oyun içi NFT’lerin değerinin zaman içinde artacağı fikrine dayanıyor. Oynarken, NFT’ler küresel kullanıcıları çekmek için daha ucuz hale gelebilir. Mevcut ve kıt NFT’lerin 2023’ün başındaki fiyat seviyelerinden artma olasılığı yüksek.

Yield Guild Games’in 0,30 dolarlık fiyattan yükselmesi bekleniyor ve bu da onu şimdi satın alınabilecek en iyi GameFi coin projelerinden biri haline getiriyor. YGG tokeni, tüm Blockchain oyun sektörünün başarısından doğrudan etkileniyor ve bu da onu ilginç bir yatırım fırsatı haline getiriyor.

My Neighbour Alice (ALICE): Önemli ölçüde yükselmesi mümkün

My Neighbour Alice, 2021’de ilk piyasaya sürüldüğünde hızlı bir büyüme yaşadıktan sonra en iyi GameFi coin projelerinden biri oldu. Oyun hala nispeten yeni, ancak şimdiden önemli bir kullanıcı tabanını kendine çekti. GameFi projesi, dünya çapında milyonlarca insanın oynadığı Animal Crossing’den ilham aldı. ALICE, en iyi oyun öğelerini Blockchain tabanlı ek avantajlarla birleştirdiği için zamanla muadili ile rekabet edebilir.

ALICE, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90’ın üzerine düştükten sonra şu anda sadece 1,84 dolar değerinde. Bu, ona büyük bir artı potansiyel sağlıyor ve oyun geliştikçe ve daha fazla kullanıcı çektikçe mevcut fiyat seviyesinden önemli ölçüde büyüyebilir.

Makaledeki görüşler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir