Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane, Bu 4 Altcoin’i Açığa Satıyor!

Ünlü kripto para analistlerinden biri olan Crypto Capo, Bitcoin ve altcoin alanına yönelik en son düşüncelerini paylaştı. Ayrıca hangi altcoin’de nasıl bir pozisyon aldığını da açıkladı. Crypto Capo, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki son düşüşe yanıt olarak altcoinlerdeki açığa satış pozisyonlarını açıkladı. Kripto piyasası hareketlerine ilişkin isabetli tahminleriyle öne çıkan Capo, diğer altcoinler arasında Binance Coin (BNB) ve Tron’u (TRX) açığa sattığını belirtti.  İşte detaylar…

Analist, bu altcoin’leri açığa satıyor

2022 kripto piyasası çöküşünü doğru bir şekilde tahmin etmesiyle tanınan kripto piyasası analisti Crypto Capo yeni açıklamalar yaptı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin ve Ethereum, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun Binance  ve Changpeng Zhao davasına yanıt olarak düşmeye devam ederken, Binance Coin (BNB) ve Tron (TRX) dahil olmak üzere altcoinleri açığa sattığını duyurdu. Yani analist, bu coin’lerde “short pozisyon” açtı. 734.000 takipçisine attığı tweet’te Crypto Capo, daha önce de belirttiği gibi ana short pozisyonlarının BNB ve TRX olduğunu belirtti. AAVE ve SOL dahil olmak üzere başka açığa satış pozisyonları olduğunu da belirtti.

Bir Twitter kullanıcısı, fiyatlar yükselişe geçtiğinde tasfiye edilip edilmeyeceğini sorduğunda Crypto Capo, “Düşünceleriniz ve gerçekler iki farklı şey. Bunca zamandır altcoinlerde hızlı short pozisyonlar oluşturuyorum,” dedi.  Binance Coin için Crypto Capo, yatırımcıların 250 ila 350 dolar arasında bir short pozisyon oluşturmayı düşünmelerini öneriyor. Potansiyel hedeflerin mevcut fiyatlardan çok daha düşük ve bu aralığın iki yılı aşkın devasa bir aralıktaki yeniden dağıtım şeması olduğu düşünüldüğünde, 250-350 arasında “salınımlı” bir short pozisyon oluşturmanın  mümkün olduğuna inanıyor.

Analist Bitcoin tahminleriyle dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Crypto Capo, birçok kripto para biriminin hareketini doğru bir şekilde tahmin etme geçmişine sahip bir kripto para analisti. Özellikle piyasadaki diplere yönelik bilgisiyle önde gelen bir analist oldu. Örneğin, iki yıl önce, 2021’de görülen düşüşü – BTC’nin 50.000 dolara düşeceğini doğru tahmin etti. Bunun dışında, 2020’de BTC’de 3.500 dolara düşeceğini isabetli bir şekilde tahmin etti. Capo’nun en son tahmini, BTC’nin Ekim ayında 16.000 dolara geri dönmesiydi ve kripto para birimi 17.000 dolara düştü. Verilere göre, Bitcoin bu yazı yazılırken son 24 saatte yüzde 5 artışla 28.500 dolardan işlem görüyordu. Coin, 2023’ün başından bu yana yükseliş hissiyatını sürdürmeyi başarıyor. Önümüzdeki süreçte neler olacağını ise zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir