Basın ödüllerine Milliyet damgası

HABER ARAŞTIRMA – Muhabirimiz Çiğdem Yılmaz, ‘Kadın Haberi’ kategorisinde ödül alırken, 1. Sayfa Düzeni Övgü ödülü Milliyet Gazetesi Görsel Yönetmeni Ersoy Diyar’a, İç Sayfa Düzeni ödülü de Milliyet Gazetesi sayfa sekreteri Murat Akkuş’a takdim edildi.

TGC Konferans Salonu’nda düzenlenen törende 20 Ocak 2022 tarihinde yayımlanan “Yüksek Şüphe” haberi muhabirimiz Çiğdem Yılmaz’a ‘Kadın Haberi Ödülü’nü getirdi. Yılmaz, “Ödülümü yok sayılan, ezilen, şiddet gören, toplumsal eşitlik için yılmadan mücadele eden, üretmeye devam eden ve ataerkil düzene karşı direnen tüm kadınlara adıyorum” dedi.

Tasarımıyla “İç Sayfa Düzeni” kategorisinde ödüle layık görülen Murat Akkuş da büyük usta Halit Kıvanç’ın veda sayfasıyla ödül almaktan dolayı büyük onur yaşadığını belirtti.

Birinci Sayfa Düzeni kategorisinde övgü ödülünü alan Ersoy Diyar ise, “Meslek yaşantım boyunca ‘Tek elle alkış olmaz’ deyişini ilke edinmeye çalıştım. Bu doğrultuda Genel Yayın Yönetmenim Mete Belovacıklı başta olmak üzere, birlikte çalıştığım tüm ekip arkadaşlarımı sizlerin huzurunda kutlarım” dedi.

Yıldırım ödülleri topladı

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin 38 yıldır aralıksız düzenlediği Türkiye’nin en köklü fotoğraf organizasyonu olan ‘Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’na da Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş fotoğrafları damga vurdu. Foto muhabirimiz Uğur Yıldırım’ın Ukrayna’nın başkenti Kiev sokaklarında sivillerin yakaladığı Rus casusun fotoğrafı Yılın Basın Fotoğrafı ödülünü kazandı. Yıldırım, ayrıca Günlük Yaşam Kategorisi’nde birincilik ve ikincilik, Yılın Foto Röportajı kategorisinde birincilik ve
Yılın Doğa ve Çevre Kategorisi’nde üçüncülük ödüllerinin sahibi oldu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir